Typový projekt rodinného domu M02D

Projekt rodinného domu M02D

Jde o dům střední velikostní kategorie vhodný do nízké zástavby. Dům je možno umístit do rovinatého případně mírně svažitého pozemku. Dominantou tohoto domu jsou dva vstupy na terasu domu a to ze vstupní haly a obývacího pokoje. Nízkoenergetický rodinný dům M02D je navržen pro bydlení 4-5 členné rodiny. Dům doporučujeme osadit tak, aby byla terasa umístěna na jižní straně. K rodinnému domu doporučujeme postavit samostatně stojící garážové stání.

Materiál a způsob výstavby obvodového zdiva

Obvodové zdivo je řešeno zděným systémem  z cihly POROTHERM tl. 300 mm s tepelnou izolací z pěnového polystyrénu Styrotherm  plus 70 tl. 150 mm

Projektované složení a izolace podlah

Podlaha objektu je opatřena tepelnou izolací z podlahového pěnového polystyrénu styrotherm plus 100 ve dvou vrstvách (50+50 mm), na této tepelné izolaci je provedeno teplovodní podlahové topení. Podlahové topení je zalito anhydritovou směsí.

Stropní konstrukce

Stropní konstrukce je zateplená tepelnou izolací ISOVER UNIROL PROFI tl. 320 mm.

Doporučené umístění objektu a orientace vstupu

Objekt je vhodné osadit do rovinatého případně mírně svažitého terénu, vstup rodinného domu doporučujeme osadit na severní, případně severozápadní stranu.

Způsoby vytápění a ohřevu TUV

Jako zdroj tepla v objektu je primárně navržen elektro kotel o výkonu 12 kW a nepřímotopný zásobník TUV o objemu 120 L.

V případě zvolení projektu s individuálními úpravami je možné kotel nahradit tepelným čerpadlem, případně plynovým vytápěním.

Kategorie energetické náročnosti rodinného domu

Typový projekt domu M02D je zařazen do kategorie energetické náročnosti budov A/B (Velmi úsporná - úsporná stavba), přičemž předpokládané roční náklady na vytápění: 22.000,- 

Dispozice
Obytná plocha A = 74,79 m2 B = 68,46 m2
Sklon střechy 26°
Zastavěná plocha A = 145,66 m2 B = 114,67m2
Počet místností 4 + kk

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Projekt rodinného domu M02D

  • 23 000,00Kč

  • Cena bez DPH: 23 000,00Kč

Dostupné možnosti