Typový projekt rodinného domu M01D

Projekt rodinného domu M01D

Dům M01D je rodinný dům menší velikostní kategorie s maximálně využitou plochou pro bydlení, vhodný do rovinatého terénu, případně mírně svažitého. Rodinný dům M01D je navržen pro bydlení 4-5 členné rodiny. Projekt domu je možno zpracovat i v zrcadlovém provedení. Vstup do domu doporučujeme umístit ze severní případně severozápadní strany.

Materiál a způsob výstavby obvodového zdiva

Systém obvodového zdiva je navržen z dřevěné rámové konstrukce z hranolů 60/120, která je vyplněná minerální vatou a opláštěná osb deskou a sdk deskou.

Projektované složení a izolace podlah

Podlaha domu má tepelnou izolaci z pěnového polystyrénu systému Styrotherm plus 100, pokládá se ve dvou na sebe ležících vrstvách (50+50 mm). Poté se provádí podlahové topení a nakonec je vše zalito anhydritovou směsí.

Stropní konstrukce

Na zateplení stropní konstrukce používáme tepelnou izolaci ISOVER UNIROL PROFI tl. 320 mm.

Doporučené umístění objektu a orientace vstupu

Osazení domu doporučujeme do rovinatého či málo svažitého terénu. Vstup do objektu by měl být směrem na severní či severozápadní světovou stranu.

Způsoby vytápění a ohřevu TUV

Primárním zdrojem tepla je elektro kotel o výkonu 12kW s nepřímotopným zásobníkem TUV, který má objem 120l. Další individuální možností zdrojů tepla je tepelné čerpadlo nebo plynové vytápění.

Kategorie energetické náročnosti rodinného domu

Projekt typového domu M01D patří do kategorie energetické náročnosti objektů A/B, což znamená, že budova splňuje pravidla pravidla velmi úsporné-úsporné budovy. Předpoklad na náklady za vytápění činí 22 000,- za rok.

Dispozice
Obytná plocha 71,93 m2
Sklon střechy 28°
Zastavěná plocha 113,03 m2
Počet místností 4 + kk

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Projekt rodinného domu M01D

  • 22 000,00Kč

  • Cena bez DPH: 22 000,00Kč

Dostupné možnosti