Typový projekt rodinného domu M14BD

Projekt rodinného domu M14BD

Rodinný dům M14BD je konečnou variantou domu M14D, který je oproti domu M14AD rozšířen ještě o další modul s garáží. Střecha nad garáží je mírně snížena oproti sedlové střechy, tak ať dům působí přirozeně a není opticky příliš dlouhý. Modulový dům je možné jakkoliv dál upravovat dle přání zákazníka.

Materiál a způsob výstavby obvodového zdiva

Systém obvodového zdiva je navržen z dřevěné rámové konstrukce z hranolů 60/120, která je vyplněná minerální vatou a opláštěná osb deskou a sdk deskou.

Projektované složení a izolace podlah

Podlaha domu má tepelnou izolaci z pěnového polystyrénu systému Styrotherm plus 100, pokládá se ve dvou na sebe ležících vrstvách (50+50 mm). Poté se provádí podlahové topení a nakonec je vše zalito anhydritovou směsí.

Stropní konstrukce

Na zateplení stropní konstrukce používáme tepelnou izolaci ISOVER UNIROL PROFI tl. 320 mm.

Doporučené umístění objektu a orientace vstupu

Osazení domu doporučujeme do rovinatého či málo svažitého terénu. Vstup do objektu by měl být směrem na severní či severozápadní světovou stranu.

Způsoby vytápění a ohřevu TUV

Primárním zdrojem tepla je elektro kotel o výkonu 12kW s nepřímotopným zásobníkem TUV, který má objem 120l. Další individuální možností zdrojů tepla je tepelné čerpadlo nebo plynové vytápění.

Kategorie energetické náročnosti rodinného domu

Projekt typového domu M14BD patří do kategorie energetické náročnosti objektů A/B, což znamená, že budova splňuje pravidla pravidla velmi úsporné-úsporné budovy. Předpoklad na náklady za vytápění činí 22 000,- za rok.

Dispozice
Obytná plocha 46,98 m2
Sklon střechy 28°
Zastavěná plocha 86,17 m2
Počet místností 4 + kk

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Projekt rodinného domu M14BD

  • 23 000,00Kč

  • Cena bez DPH: 23 000,00Kč

Dostupné možnosti