Typový projekt rodinného domu M15

Projekt rodinného domu M15

Jedná se o moderní rodinný dům střední velikostní kategorie s rohovými okny, které optický zvětšují prostor a tím zajišťují ideální prosvětlení místnosti. Díky dominantě domu, rohovým oknům navozuje dům pocit splynutí s okolní přírodou.

Materiál a způsob výstavby obvodového zdiva

Systém obvodového zdiva je navržen z keramických tvárnic POROTHERM tl. 300 mm s tepelnou izolací, která je z pěnového polystyrénu Styrotherm plus 70 tl. 150 mm.

Projektované složení a izolace podlah

Podlaha domu má tepelnou izolaci z pěnového polystyrénu systému Styrotherm plus 100, pokládá se ve dvou na sebe ležících vrstvách (50+50 mm). Poté se provádí podlahové topení a nakonec je vše zalito anhydritovou směsí.

Stropní konstrukce

Na zateplení stropní konstrukce používáme tepelnou izolaci ISOVER UNIROL PROFI tl. 320 mm.

Doporučené umístění objektu a orientace vstupu

Osazení domu doporučujeme do rovinatého či málo svažitého terénu. Vstup do objektu by měl být směrem na severní či severozápadní světovou stranu.

Způsoby vytápění a ohřevu TUV

Primárním zdrojem tepla je elektro kotel o výkonu 12kW s nepřímotopným zásobníkem TUV, který má objem 120l. Další individuální možností zdrojů tepla je tepelné čerpadlo nebo plynové vytápění.

Kategorie energetické náročnosti rodinného domu

Projekt typového domu M15 patří do kategorie energetické náročnosti objektů A/B, což znamená, že budova splňuje pravidla pravidla velmi úsporné-úsporné budovy. Předpoklad na náklady za vytápění činí 22 000,- za rok.

Dispozice
Obytná plocha 54,74 m2
Sklon střechy 24°
Zastavěná plocha 100,82 m2
Počet místností 3 + kk

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Projekt rodinného domu M15

  • 21 000,00Kč

  • Cena bez DPH: 21 000,00Kč

Dostupné možnosti