Typový projekt rodinného domu M11

Projekt rodinného domu M11

Dům M11 je nízkoenergetický patrový dům, který uspokojí nároky středně velké rodiny. Dům je rozdělen na denní a noční část, s možností vstupu na balkón z každého pokoje. Jedná se o projekt jednoho z prostornějších nízkoenergetických domů. Fasáda domu v kombinaci s obkladem zvýrazní balkóny, které jsou dominantou tohoto nízkoenergetického domu. Dům je v podkroví dostatečně prostorný a nemá žádný nevyužitý prostor.

Materiál a způsob výstavby obvodového zdiva

Obvodové zdivo je řešeno zděným systémem  z cihly POROTHERM tl. 300 mm s tepelnou izolací z pěnového polystyrénu Styrotherm  plus 70 tl. 150 mm

Projektované složení a izolace podlah

Podlaha objektu je opatřena tepelnou izolací z podlahového pěnového polystyrénu styrotherm plus 100 ve dvou vrstvách (50+50 mm), na této tepelné izolaci je provedeno teplovodní podlahové topení. Podlahové topení je zalito anhydritovou směsí.

Stropní konstrukce

Stropní konstrukce je zateplená tepelnou izolací ISOVER UNIROL PROFI tl. 320 mm.

Doporučené umístění objektu a orientace vstupu

Objekt je vhodné osadit do rovinatého případně mírně svažitého terénu, vstup rodinného domu doporučujeme osadit na severní, případně severozápadní stranu.

Způsoby vytápění a ohřevu TUV

Jako zdroj tepla v objektu je primárně navržen elektro kotel o výkonu 12 kW a nepřímotopný zásobník TUV o objemu 120 L.

V případě zvolení projektu s individuálními úpravami je možné kotel nahradit tepelným čerpadlem, případně plynovým vytápěním.

Kategorie energetické náročnosti rodinného domu

Typový projekt domu M11 je zařazen do kategorie energetické náročnosti budov A/B (Velmi úsporná - úsporná stavba), přičemž předpokládané roční náklady na vytápění: 22.000,- 

Dispozice
Obytná plocha 71,99 m2
Sklon střechy 35°
Zastavěná plocha 85,87 m2
Počet místností 5+kk

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Projekt rodinného domu M11

  • 26 000,00Kč

  • Cena bez DPH: 26 000,00Kč

Dostupné možnosti