Typový projekt rodinného domu M14

Projekt rodinného domu M14

Tento rostoucí rodinný dům je ekonomickým řešením bydlení pro mladou rodinu, případně pro starší pár. Dům je jednopodlažní, nepodsklepený se sedlovou střechou se sklonem 26° a je možno jej užívat i jako rekreační chatu. Rodinný dům M14 je projektován tak, aby bylo možné ke stavbě připojit další dva moduly,díky kterým dojde ke zvětšení obytného prostoru RD. Pokračováním rodinného domu jsou varianty rodinných domů M14a a M14b. Dům v této variantě je vhodný i na malé a úzké stavební parcely.

Materiál a způsob výstavby obvodového zdiva

Obvodové zdivo je řešeno zděným systémem  z cihly POROTHERM tl. 300 mm s tepelnou izolací z pěnového polystyrénu Styrotherm  plus 70 tl. 150 mm

Projektované složení a izolace podlah

Podlaha objektu je opatřena tepelnou izolací z podlahového pěnového polystyrénu styrotherm plus 100 ve dvou vrstvách (50+50 mm), na této tepelné izolaci je provedeno teplovodní podlahové topení. Podlahové topení je zalito anhydritovou směsí.

Stropní konstrukce

Stropní konstrukce je zateplená tepelnou izolací ISOVER UNIROL PROFI tl. 320 mm.

Doporučené umístění objektu a orientace vstupu

Objekt je vhodné osadit do rovinatého případně mírně svažitého terénu, vstup rodinného domu doporučujeme osadit na severní, případně severozápadní stranu.

Způsoby vytápění a ohřevu TUV

Jako zdroj tepla v objektu je primárně navržen elektro kotel o výkonu 12 kW a nepřímotopný zásobník TUV o objemu 120 L.

V případě zvolení projektu s individuálními úpravami je možné kotel nahradit tepelným čerpadlem, případně plynovým vytápěním.

Kategorie energetické náročnosti rodinného domu

Typový projekt domu M14 je zařazen do kategorie energetické náročnosti budov A/B (Velmi úsporná - úsporná stavba), přičemž předpokládané roční náklady na vytápění: 22.000,- 

Dispozice
Obytná plocha 26,09 m2
Sklon střechy 24°
Zastavěná plocha 62,82 m2
Počet místností 2+kk

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Projekt rodinného domu M14

  • 20 000,00Kč

  • Cena bez DPH: 20 000,00Kč

Dostupné možnosti