Typový projekt rodinného domu M01

Projekt rodinného domu M01

Dům M1 je rodinný dům menší velikostní kategorie s maximálně využitou plochou pro bydlení, vhodný do rovinatého terénu, případně mírně svažitého. Rodinný dům M01 je navržen pro bydlení 4-5 členné rodiny. Projekt domu je možno zpracovat i v zrcadlovém provedení. Vstup do domu doporučujeme umístit ze severní případně severozápadní strany.

Materiál a způsob výstavby obvodového zdiva

Systém obvodového zdiva je navržen z keramických tvárnic POROTHERM tl. 300 mm s tepelnou izolací, která je navržená z pěnového polystyrénu Styrotherm plus 70 tl. 150 mm.

Projektované složení a izolace podlah

Podlaha domu má tepelnou izolaci z pěnového polystyrénu systému Styrotherm plus 100, pokládá se ve dvou na sebe ležících vrstvách (50+50 mm). Poté se provádí podlahové topení a nakonec je vše zalito anhydritovou směsí.

Stropní konstrukce

Na zateplení stropní konstrukce používáme tepelnou izolaci ISOVER UNIROL PROFI tl. 320 mm.

Doporučené umístění objektu a orientace vstupu

Osazení domu doporučujeme do rovinatého či mírně svažitého terénu. Vstup do objektu by měl být umístěn na severní či severozápadní světovou stranu.

Způsoby vytápění a ohřevu TUV

Primárním zdrojem tepla je elektro kotel o výkonu 9 kW s nepřímotopným zásobníkem TUV o objemu 120 L. Další individuální možností zdrojů tepla je tepelné čerpadlo případně plynový kotel.

Kategorie energetické náročnosti rodinného domu

Projekt typového domu M1 patří do kategorie energetické náročnosti objektů A/B, což znamená, že budova splňuje pravidla "velmi úsporné-úsporné budovy". Předpoklad nákladů za vytápění činí 22 000,- za rok.

Dispozice
Obytná plocha 67,38 m2
Sklon střechy 28°
Zastavěná plocha 113,03 m2
Počet místností 4 + kk

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Projekt rodinného domu M01

  • 22 000,00Kč

  • Cena bez DPH: 22 000,00Kč

Dostupné možnosti